kartka swiąteczna pl 2019

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Dodano: 20.12.2019

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzą

Pracownicy marki POLFILL

pl

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Dodano: 19.12.2018

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 życzą

Pracownicy marki POLFILL

www_ape_2018

TARGI AUTOMOTIVE PARTS EXPO ZAKOŃCZONE
Dodano: 20.11.2018

Tegoroczne targi Techniki Samochodowej, części zamiennych oraz wyposażenia warsztatów towarzyszyły IV Międzynarodowym Targom Motoryzacyjnym Warsaw Motor Show.
Wydarzenie skupiało profesjonalistów branży automotive, a tematyka wydarzenia skupiała się m.in. wokół: części zamiennych do pojazdów, elementów karoserii, elektryki i elektroniki pojazdowej, oświetlenia, instalacji gazowych, wentylacji, systemów ogrzewania, specjalistycznych narzędzi naprawczych, akcesoriów samochodowych, wyposażenia warsztatów i wielu innych działów mających realny wpływ na rozwój i funkcjonowanie Polskiego rynku branżowego.
Na ponad 20 000 m2 przez 3 dni odbywały się spotkania, konsultacje, pokazy i warsztaty. To były bardzo intensywne 3 dni!

Dziękujemy wszystkim za owocne spotkania!
Zespół Polfill 

www

ZAPRASZAMY DO SPOTKANIA Z NAMI PODCZAS AUTOMOTIVE PARTS EXPO
Dodano: 31.10.2018

Już 16 listopada rozpoczną się Międzynarodowe Targi Techniki Samochodowej, Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo – Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo przy Al. Katowickiej 62 w Nadarzynie. Jest to najlepsza okazja do spotkań biznesowych, prezentacji nowinek branżowych oraz możliwości poszerzenia wiedzy technicznej . Targi potrwają przez 3 dni, tj. do 18 listopada.

Marka POLFILL weźmie udział w tegorocznej edycji wydarzenia – zapraszamy na nasze stoisko!

Więcej informacji o targach znaleźć można pod adresem: automotive-expo.eu

01

POLFILL WSPARŁ BUDOWĘ BOLIDU O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM PRZEZ STUDENTÓW Z AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE 

Dodano: 16.02.2018

Najnowszy bolid jest już piątą konstrukcją w dorobku zespołu AGH Racing. Prace nad ekologiczną maszyną rozpoczęli dwa lata temu od zaprojektowania napędu elektrycznego. Faza wykonawcza projektu trwała przez ostatnie cztery miesiące. Studenci nazwali pojazd imieniem Stanisław, na cześć patrona Akademii Górniczo-Hutniczej, Stanisława Staszica.

Stanisław, to bolid o mocy szczytowej do 100 kW, osiągający prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Maszyna zasilana jest przez blisko 1000 ogniw litowo-jonowych. Dodatkowo konstrukcja wyposażona jest w układ chłodzenia wodą zaprojektowany i wykonany przez członków zespołu AGH Racing. Do wykonania układu użyto kompozytu, który przy wzroście temperatury zmienia swoje właściwości oddawania ciepła do otoczenia. Dzięki temu maksymalna temperatura silnika wyniesie 60oC. W bolidzie zastosowano również system odzyskiwania energii podczas hamowania na wzór rozwiązania stosowanego
w Formule 1. Poszycie bolidu, które studenci zaprojektowali i wykonali samodzielnie, zbudowane jest z nowoczesnego i ekologicznego kompozytu lnianego. Polfill wsparł inicjatywę przekazując młodym miłośnikom motoryzacji produkty ze swojej oferty niezbędne do dokonania ostatnich estetycznych szlifów m.in. szpachlówkę plastic, lekką i natryskową. Lerg podarował na ten cel żywicę fenolową.

Studenci AGH skonstruowali pierwszy pojazd wyścigowy w AGH w 2012 roku. Od tego czasu zespół AGH Racing powiększył się do ponad 60 osób pracujących w kilku sekcjach. Studenci AGH dzięki działalności w zespole konstruktorów przygotowują swoje prace dyplomowe i zaliczeniowe. Współpraca z firmami z sektora motoryzacji procentuje natomiast cennym doświadczeniem dla młodych inżynierów, którzy ze sporym bagażem doświadczeń płynnie wchodzą na rynek pracy.

 

forbes_diamenty_2018

TRZECI „DIAMENT FORBESA” DLA FIRMY LERG S.A.

Dodano: 16.02.2018

Firma LERG S.A. ponownie znalazła się w gronie laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” zajmując wysoką 5. pozycję w województwie podkarpackim wśród firm z przychodami powyżej 250 mln zł.

W jedenastej edycji „Diamentów Forbesa” na liście laureatów znalazły się 54 firmy z województwa. Firma LERG S.A. na liście ogólnopolskiej uplasowała się na wysokiej 92. pozycji, tym samym poprawiając wynik zeszłoroczny, który był o cztery pozycje niższy. Aby znaleźć się w gronie tysiąca najlepszych firm w Polsce, należy w ciągu trzech ostatnich lat osiągnąć średni wzrost wartości przynajmniej o 15 proc.

Cieszymy się, że już po raz trzeci firma LERG znalazła się w gronie najlepszych firm w Polsce. Daje nam to ogromną satysfakcję i motywację do dalszego rozwoju. Wynik ten to zasługa nie tylko odpowiedniego zarządzania, ale i naszych pracowników, partnerów handlowych i klientów, którzy razem współpracują w niejednokrotnie trudnych warunkach rynkowych – powiedziała Agnieszka Kozubek-Bespalenko, Wiceprezes Zarządu firmy LERG.

zoll

POLFILL PARTNEREM ŁUKASZA ZOLLA, MISTRZA POLSKI RALLYCROSS

Dodano: 15.01.2018

Polfill został oficjalnym partnerem Łukasza Zolla w sezonie 2018.
„Ogromnie nas cieszy, że możemy wspierać Łukasza w startach w Rallycrossie. To utalentowany i bardzo pracowity zawodnik. Wierzymy, że uda mu się obronić zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski. Trzymamy mocno kciuki za sukces w najbliższych zmaganiach” – powiedziała Bożena Chrapisińska, Menedżer ds. Sprzedaży Detalicznej i Hurtowej marki Polfill.
Łukasz Zoll to jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich kierowców wyścigów Rallycross. Mistrz Europy Strefy Centralnej z 2008 i 2010 roku, pięciokrotny Mistrz Polski. W latach 2013-2015 trzy lata z rzędu Mistrz Super Cars. W sezonie 2018 startuje w kategorii Super Nationals w Mistrzostwach Polski Rallycross.
Sezon rozpocznie w znanym już kibicom BMW, którego bazą jest nadwozie modelu E30, w całości sporządzone z kompozytów. Szyby wykonano z poliwęglanu. Serce tego samochodu to mocno osadzony silnik V8, o pojemności 4 litrów, generujący moc 286KM. Obok BMW pojawi się również Audi S1.
Relacje ze startów Łukasza Zolla można śledzić na www.zollracing.pl oraz na naszym fanpage

SZPACHLÓWKA Z WŁÓKNEM  WĘGLOWYM

Dodano: 18.12.2017

Marka POLFILL, która oferuje produkty do renowacji i zabezpieczenia karoserii przed uszkodzeniami, wprowadziła na rynek wysokiej jakości szpachlówkę poliestrową wzmocnioną włóknem węglowym.

Jest ona wyjątkowo miękka podczas szlifowania. Cechuje ją bardzo łatwa aplikacja i krótki czas wysychania, co ułatwia prace blacharsko-lakiernicze. Posiada doskonałą elastyczność oraz bardzo dobrą przyczepność do różnego rodzaju podłoży, zwłaszcza do metali i tworzyw sztucznych

REGENERACJA REFLEKTORÓW

Dodano: 08.09.2017

Z biegiem czasu reflektory w naszych samochodach matowieją. Wpływ mają na to głównie warunki atmosferyczne jakie spotykamy podczas jazdy, czyli promienie UV, sól drogowa, uderzania drobnych kamyków, żwiru, piasku i innych zanieczyszczeń. Niestety tych czynników nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Nowe reflektory zaś kosztują sporo pieniędzy. Najtańszym sposobem jest regeneracja naszych reflektorów i jak najlepsze ich zabezpieczenie przed działaniem ww. czynników.

Zanim zaczniesz odświeżać reflektory, taśmą lakierniczą zabezpiecz przyległe do nich elementy tj. zderzak, błotnik, czy maska, które podczas szlifowania mogą się porysować
i uszkodzić. Możesz również wymontowywać reflektory z samochodu i zająć się ich regeneracją na stojaku lub stole warsztatowym.

Przed szlifowaniem musisz dokładnie przemyć reflektory, aby usunąć resztki asfaltu i inne zanieczyszczenia. Może pomóc ci w tym np. zmywacz antysilikonowy marki POLFILL.

Potem papierem ściernym do szlifowania na mokro zeszlifuj zmatowioną warstwę reflektora. Papier ścierny do ręcznego szlifowania na mokro bowiem znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość szlifowanej powierzchni. Jest impregnowany, bardzo elastyczny i odporny na rozerwania, o strukturze antypoślizgowej. Nie zwija się  w wodzie i nie wymaga długotrwałego moczenia, a jednocześnie zapewnia wyjątkowo ostre i równomierne ścieranie powierzchni. Często stosowany jest przez lakierników, którzy muszą przygotować idealne podłoże pod lakier bazowy, czy nawierzchniowy.

Jeśli reflektory są bardzo zniszczone, szlifowanie zacznij od papieru o uziarnieniu P600 lub P800. Potem użyj papier o kolejnych gradacjach P1200, P1500, P2000, P3000. Jeśli reflektory nie są bardzo zniszczone, proces ten można zacząć od papieru o uziarnieniu P1500 lub nawet P2000. Warto pamiętać, że ostatni papier jaki trzeba użyć, musi być  o gradacji co najmniej P3000. Ułatwi to później proces polerowania.

Po szlifowaniu na reflektory należy nałożyć niewielką ilość pasty polerskiej lekko ściernej. Potem reflektory polerujemy na niskich obrotach (ok. 900 obrotów/minutę) gąbką ścierną nałożoną na polerkę samochodową. Po wstępnym polerowaniu najlepiej przetrzeć reflektory szmatką z mikrofibrą i nałożyć kolejny raz pastę polerską. Reflektory ponownie polerujemy zwiększając obroty do ok. 1500 obrotów/minutę i na zakończenie przecieramy je szmatką z mikrofibrą. Na tym etapie można zakończyć regenerację reflektorów.

Jeśli chcemy, aby ten efekt utrzymał się dłużej, reflektory trzeba zabezpieczyć przed działaniem warunków atmosferycznych, których nie zniwelujemy. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

stosując lakier bezbarwny, tylko najpierw reflektory trzeba dokładnie odtłuścić np. Zmywaczem Antysilikonowym POLFILL, a następnie nałożyć bezbarwny Podkład na Plastiki PRIMER marki POLFILL, a dopiero wtedy pokryć je Akrylowym Lakierem Bezbarwnym np. CLASSIC marki POLFILL, lub
zabezpieczyć odpowiednim preparatem. Środek do zabezpieczenia reflektorów nakładamy po ostatnim polerowaniu. Jednak sposób ten nie jest tak trwały jak w przypadku polakierowania lakierem bezbarwnym.

PODKŁAD EPOKSYDOWY 2:1 W OFERCIE MARKI POLFILL

Dodano: 07.06.2017

Marka POLFILL, wprowadza na rynek antykorozyjny podkład epoksydowy 2:1.
Wysokiej jakości dwu-komponentowy podkład epoksydowy, który zapewnia doskonałą ochronę powierzchni metalowych przed korozją. Posiada bardzo dobrą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Podczas renowacji samochodu służy jako warstwa izolacyjna lub warstwa zwiększająca przyczepność pomiędzy danym podłożem, a następną warstwą lakierniczą. Posiada wysoką odporność na czynniki chemiczne i atmosferyczne. Można go szlifować ręcznie i mechanicznie, na sucho i na mokro oraz pokryć różnymi systemami lakierów nawierzchniowych.

SZPACHLÓWKA LONG LIFE KOLEJNA NOWOŚĆ W OFERCIE MARKI POLFILL!

Dodano: 03.01.2017

W ostatnim czasie firma LERG prowadziła intensywne prace nad wprowadzeniem do oferty nowych produktów marki POLFILL. Przedstawiamy Szpachlówkę LONG LIVE przeznaczoną do wypełniania ubytków na dużych powierzchniach w tym również pionowych. Znakomita konsystencja pozwala na nakładanie jej w grubszych warstwach, a wysoka elastyczność zapobiega powstawaniu mikropęknięć. Łatwa do nanoszenia oraz obróbki grubymi i drobnymi papierami ściernymi. Dostępna w opakowaniach 1.8kg oraz 6kg

polfil baner produk4-01

NOWE ETYKIETY MARKI POLFILL!

Dodano: 30.12.2016

Informujemy, iż od kilku miesięcy oferujemy nasze produkty w nowej szacie graficznej. Zależało nam, aby opakowania pod każdym względem spełniały oczekiwania odbiorców dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom i upodobaniom naszych klientów. Chcieliśmy, aby etykiety były jeszcze bardziej czytelne oraz przekazywały wszystkie najważniejsze informacje. Nowoczesna, elegancka i bardziej męska etykieta dodaje marce profesjonalnego wyglądu.

Wesołych Świąt_Polfill

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Dodano: 20.12.2016

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017 życzą  Pracownicy marki POLFILL

nagroda-inteligentnego-rozwoju

LERG LAUREATEM POLSKIEJ NAGRODY INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2016

Dodano: 28.10.2016

Z wielką przyjemnością informujemy, że firma LERG producent szpachlówek marki POLFILL została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Innowacyjna Firma. Nagroda ta została przyznana za modernizację linii produkcyjnych. Zrealizowane inwestycje znacząco przyczyniły się do zwiększenia mocy produkcyjnych oraz dały możliwość produkowania nowych wyrobów i docierania z nimi do szerszej grupy klientów.

14-09-16_1

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NAS PODCZAS TARGÓW AUTOMECHANIKI WE FRANKRURCIE 13-17.09.2016

Dodano: 20.09.2016

Dla nas Targi Automechanika są okazją do spotkania się z obecnymi jak i potencjalnymi klientami w celu wybadania potrzeb i nowych tendencji na rynku. Udział w targach to również doskonała okazja do wymiany opinii, zaprezentowania nowych technologii czy produktów.

Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili nas podczas Targów Automechaniki we Frankfurcie. Dziękujemy za cenne uwagi i spostrzeżenia, liczymy że czas spędzony na wspólnych rozmowach przyniesie Wam wiele korzyści.

Polfill_Multi_PL
Polfill_Micro_PLmini

NOWOŚCI PREZENTOWANE NA TARGACH AUTOMECHANIKA

Dodano: 14.09.2016

Podczas targów Automechaniki marka Polfill zaprezentuje dwa nowe produkty Szpachlówkę Multifunkcyjną oraz Szpachlówkę z Micro Włóknem Szklanym .
Prezentowane również będą szpachlówki z naszego dotychczasowego asortymentu, podkłady i lakiery, żywice poliestrowe, zmywacze i rozcieńczalniki, masy na pędzel, środki ochrony karoserii.
Zapraszamy Państwa na stoisko F86 hala 9.1

SZPACHLÓWKA MULTIFUNKCYJNA

Szpachlówka poliestrowa wielofunkcyjna, łączy w sobie cechy szpachlówek wypełniających i wykańczających.  Doskonała konsystencja pozwala na nakładanie jej na powierzchnie pionowe, a odpowiednia elastyczność minimalizuje ryzyko pęknięć. Łatwa do nakładania oraz szlifowania drobnym i grubym papierem ściernym. Przeznaczona do wypełniania dużych ubytków oraz małych nierówności. Po nałożeniu pozostawia gładką powierzchnię minimalizując tym samym ilość niezbędnego szlifowania.

SZPACHLÓWKA Z MICRO WŁÓKNEM SZKLANYM

Szpachlówka poliestrowa wzmocniona włóknem szklanym o długości rzędu kilkunastu mikrometrów. Zalecana do wypełniania drobnych i dużych ubytków oraz wzmacniania miejsc dotkniętych korozją  po uprzednim ich oczyszczeniu. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną przy równocześnie dobrej elastyczności. Łatwa w aplikacji. Wyjątkowo miękka w obróbce drobnym i grubym papierem ściernym.

na laminaty

SZPACHLÓWKA Z WŁÓKNEM SZKLANYM NA LAMINATY

Dodano: 29.08.2016

Kolejna nowość w ofercie marki POLFILL Szpachlówka z Włóknem Szklanym na Laminaty. Jest to szpachlówka poliestrowa wzmocniona ciętym włóknem szklanym. Posiada dobrą elastyczność przy równocześnie wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Przeznaczona do nakładania na duże powierzchnie w tym również pionowe, do wypełniania drobnych oraz większych ubytków materiału. Dostępna w opakowaniach 1,8 kg i 6kg.

aut

ODWIEDŹ NAS NA TARGACH AUTOMECHANIKA FRANKFURT 13-17.09.2016

Dodano: 23.08.2016

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji podczas największych i najważniejszych na świecie targów techniki motoryzacyjnej z liczbą ponad 4.600 wystawców z całego świata.

Spotkajmy się! Zapraszamy na nasze stoisko podczas targów Automechanika we Frankfurcie hala 9.1 stoisko F86

AUM_KV_GB_sRGB
polfil baner produkt3-01

ODŚWIEŻAMY WIZERUNEK MARKI POLFILL

Dodano: 7.07.2016

Już wkrótce nowa odsłona opakowań produktów Polfill. Na nowych opakowaniach oprócz nowoczesnej i spójnej szaty graficznej pojawi się również odświeżony logotyp. Wszystko to w celu nadania marce nowoczesnego, profesjonalnego wyglądu. Jesteśmy pewni, że dzięki temu więcej klientów zwróci uwagę i sięgnie po produkty Polfill. Do sklepów już trafiają produkty z nowymi etykietami.

A już teraz przedstawiamy nową uniwersalną!

diamenty_forbesa_logo-2016

LERG WYRÓŻNIONY TYTUŁEM „DIAMENTY FORBESA” 2016

Dodano: 4.05.2016

LERG znalazł się w gronie laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika Forbes „Diamenty Forbesa” 2016. Jest to ranking firm, które w trzech ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Firma zajęła wysokie 4 miejsce w zestawieniu przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego o przychodach przekraczających 250 mln zł.

roz bazowy_mini

NOWY PRODUKT W SPRZEDAŻY

Dodano: 28.04.2016

Do oferty Polfill dołączył nowy produkt – Rozcieńczalnik bazowy. Produkt ten przeznaczony  jest do rozcieńczania lakierów  bazowych stosowanych podczas lakierowania renowacyjnego samochodów osobowych i  użytkowych.  Dobrze  współpracuje  z większością baz  rozcieńczalnikowych  dostępnych  na  rynku.  Zapewnia prawidłowa lepkość wyrobu podczas natrysku oraz jego właściwe wysychanie.

wiarygodna firma

WIARYGODNA FIRMA

Dodano: 11.09.2014

Z radością informujemy, iż  firma Lerg-Chem otrzymała prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Wiarygodności. Tym samym, pragnąc zwiększyć zaufanie swoich partnerów biznesowych,  spółka zadeklarowała uczestnictwo w programie Wiarygodna Firma

Program ten ma na celu promowanie wiarygodnego, rzetelnego i etycznego Biznesu. Certyfikat Wiarygodności stanowi dowód niezachwianej płynności finansowej firmy Lerg-Chem jak również bieżącej realizacji zobowiązań finansowych oraz posiadania statusu aktywnego podmiotu.

ZOBACZ CERTYFIKAT   <<KLIKNIJ>>